Занимливости 06. февруари 2018. / 14:40

УРНЕБЕСНО: Битолска пародија на песната од Дуа Липа (ВИДЕО)

УРНЕБЕСНО: Битолска пародија на песната од Дуа Липа (ВИДЕО)

Песната на Дуа Липа „New Rules“ доби смисла, оти доби превод на битолски. Лежам цел ден спружена, се пее во новата верзија. Пародијава стана хит на социјалните мрежи.