Занимливости 06. октомври 2018. / 23:25

Трифун пее „Ако одам во Битола“: Градоначалничката и директорот на РЕК први на оро (ВИДЕО)

Трифун пее „Ако одам во Битола“: Градоначалничката и директорот на РЕК први на оро (ВИДЕО)

Во познат битолски локал, по повод успесите на РК и ФК Пелистер, се одржа голема забава на која бизнисменот и естрадниот уметник Трифун Костовски пееше.

Трифун со песната „Ако одам во Битола“ ги развесели присутните кои се фатија на оро.

Градоначалничката на Битола Наташа Петровска го водеше орото, а веднаш до неа се фати директорот на РЕК Битола Васко Ковачевски.

Погледнете: