Занимливости 12. јули 2018. / 11:29

Стриптизерката на Трамп уапсена додека играла на шипка

Стриптизерката на Трамп уапсена додека играла на шипка

Американската порноактерка Сторми Даниелс, која моментално е во судски спор со претседателот на САД Доналд Трамп, уапсена е во средата поради мал прекршок, потврди нејзиниот адвокат и додаде дека се работи за апсење од „политички причини“.

Даниелс, која тврди дека имала врска со Трамп, е уапсена во стрипстиз клуб во Охио, каде го изведувала својот настап, кој бил прикажуван во повеќе клубови низ САД.

Според адвокатот се работи за апсење од политички причини, со што се прикажувало дека спротивната страна е „очајна“.

„Ќе се бориме против лажните обвиненија“, истакнал тој.

Се очекува стриптизенрката да биде брзо ослободена.