Занимливости 02. ноември 2018. / 15:58

Снег затрупа стадо овци во Шпанија (ВИДЕО)

Снег затрупа стадо овци во Шпанија (ВИДЕО)

Снег затрупа стадо овци во Шпанија, на планината Горбеа.

Снимката на која екипи го спасуваат стадото е објавена на страницата „Severe Weather Europe” и за кратко време стана хит на Интернет.

Погледнете: