Занимливости 11. June 2018. / 12:09

Роналдо збунет – еве што му се случи на пречекот во Русија (ВИДЕО)

Роналдо збунет – еве што му се случи на пречекот во Русија (ВИДЕО)

Фудбалските ѕвезди пристигнуваат на Светското првенство во Русија, а една од најголемите е Португалецот Кристијано Роналдо, кој е пречекан на необичен начин.

Како шампиони во Европа, Португалците имаа посебно добредојде, бидејќи беа пречекани со традиционален прием со леб и сол – карактеристичен за словенечките народи.

Девојчето во народна носија на Русија го послужи со леб и сол Роналдо, кој беше малку збунет. Тој не знаеше што да прави, а виде како тоа го направи Фернандо Сантос, па ја посоли погачата и ја изеде.