Занимливости 10. август 2018. / 10:29

Непрепознатлив: Ким Џонг-ун ги изненади сите со новиот изглед (ФОТО)

Непрепознатлив: Ким Џонг-ун ги изненади сите со новиот изглед (ФОТО)

Државните медиуми на Северна Кореја објавија најнова фотографија од својот водач Ким Џонг-ун, каде за прв пат позирал пред фоторепортерите без препознатливото одело.

За време на постата на рибарница, Ким го соблекол своето сако, додека останатите членови на делегацијата останаа во своите униформи и покрај високите временски температури.