Занимливости 16. април 2018. / 22:52

Неделен хороскоп: Неделава ќе биде среќна за овие два хороскопски знака

Неделен хороскоп: Неделава ќе биде среќна за овие два хороскопски знака

Според астролошките предвидувања, оваа недела многу среќа ќе имаат два хороскопски знаци – Овен и Стрелец.

Овен 

Очекувајте некои изненадувања, главно, поврзани со пари, финансиски документи, кредити. Ќе имате способност да преговарате за подобра плата, подобар договор или за поголема продажба доколку се трговец.

Стрелец

Може да очекувате интересна и позитивна седмица. Пред сè, ќе имате можност да запознаете нови луѓе, како и да создадете нови лични или бизнис контакти. Ви претстои важен состанок со личност во знакот на Бик, Девица или Јарец. Дури и ако не е планиран, ако е навидум случаен, тоа воопшто не е случајност и ќе има влијание врз развојот на вашиот живот.