Занимливости 04. јули 2018. / 13:50

„Не драматизирај“: Мексиканците го исмеваа Нејмар

„Не драматизирај“: Мексиканците го исмеваа Нејмар

Бразилецот Нејмар е предмет на потсмев кај Мексиканците.

Фудбалерот кој им го даде првиот гол во мечот во осмина финалето на Мундијалот, жестокот беше исмеван од мексиканскиот репортер на Светското првенство во Русија.

Нејмар е фудбалер кој најмногу паѓа на турнирите, па мексиканскиот репортер коментирал дека драматизира.

Инаку Бразил го елиминира Мексико и се пласира во четвртфиналето каде во петок ќе игра против Белгија.