Занимливости 29. август 2018. / 14:46

Хит на интернет: Слон од циркус избегал на плажа (ВИДЕО)

Хит на интернет: Слон од циркус избегал на плажа (ВИДЕО)

Капачите на плажата Санта Мариа дел Цедер во италијанската покраина Косенца во Калабри, останаа во шок кога наеднаш помеѓу нив се појавил слон, кој се фрлил во морето.

Слонот привлекол внимание, а италијанските медиуми објавија дека претходно тој лутал низ улиците, откако побегнал од циркусот.

Погледнете: