Занимливости 30. декември 2018. / 17:09

(ФОТО) Хаос: Скопјанка си ги остави хулахопките на концертот на Аца Лукас

(ФОТО) Хаос: Скопјанка си ги остави хулахопките на концертот на Аца Лукас

По завршувањето на концертот на турбофолкерите Аца Лукас, Милица Павловиќ и Пеѓа Меденица во Скопје, салата „Борис Трајковски“ во Скопје е речиси демолирана, пренесе Независен.

Искршени тоалети, заборавени женски хулахопки, прашкаста материја по столчињата и еден куп ѓубре.

Концертот се одржа вчера, а беше најавуван како најлудата предновогодишна журка.