Занимливости 09. June 2018. / 18:12

Девојките полудеа по него: Овој убавец е син на познат политичар (ФОТО)

Девојките полудеа по него: Овој убавец е син на познат политичар (ФОТО)

Над 10.000 следбеници на социјалните мрежи го следат младиот спортист Милан Гашиќ.

Милан е инаку син на српскиот политичар Братислав Гашиќ, роден во 1993 година.

King talking… 🕴🏻

A post shared by This Is Milan Gašić (@gasiic) on

Милан порано играл за Ѕвезда, а моментално е дел од тимот на фудбалскиот клуб Трајал од Крушевац.