Ученици

Пронајдени се 19 резултати на тема „Ученици“
Македонија

Граѓаните забрзано се иселуваат: Расте бројот на испишани ученици во источна Македонија поради иселување на фамилиите во странство

Иселувањето стана сериозен проблем во Македонија. Изминатите денови беа пласирани фрапантни податоци дека за три месеци од почетокот...
Македонија

Таравари открива: Ги испразнија училиштата од учениците, сега ќе ги заменат професорите и наставниците со партиски војници на ДУИ

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари обзнани нова афера поврзана со работата на ДУИ. Тој во неговата објава на социјалната мрежа...