финска

Пронајдени се 10 резултати на тема „финска“
Занимливости

Јавноста воодушевена: Финскиот претседател се среќава со светските лидери и нема проблем да седи на скали (ФОТО)

Претседателот на Финска Нинисто Саули на почетокот на овој месец отиде на саем на книги во финскиот град Турку за да го слушне говорот...