економски раст

Пронајдени се 24 резултати на тема „економски раст“
Економија

(ВИДЕО) Според Костадинов, македонската економија бележи невидени резултати: Расте БДП, растат платите, се намалува невработеноста

-Успешните економски политики на Владата предводена од СДСМ даваат резултат. Растот на економијата, растот на БПД од 3 отсто во третиот...