Свет 14. June 2018. / 21:23

Жени извлечени од целосно потонат автомобил во Италија (ВИДЕО)

Жени извлечени од целосно потонат автомобил во Италија (ВИДЕО)

Големо невреме со обилни дождови утрово ја зафати средна Италија. Еден од поплавените градови е Анкона.

Снимките покажуваат драматична акција на спасување на две жени кои со автомобил се заглавиле под подвозник и не можеле да поминат поради високото ниво на кал и вода, пренесува хрватски Индекс.

Италијанските медиуми пишуваат дека за малку е избегната трагедија. Полицајци ги спасиле заробените жени.

Полицајците ги скршиле прозорците, и двете жени ги извлекле од автомобилот. Автомобилот бил до покрвив во вода.