Свет 10. октомври 2018. / 16:41

Воен авион се урна во Словачка

Воен авион се урна во Словачка

Во централна Словачка денеска се урна воен тренажен авион, а двајцата пилоти безбедно се катапултираа.

Портпаролката на словачкото Министерство за одбрана Данка Цапакова изјави дека авионот Л-39 Албатрос се урна во ненаселена област северно од градот Зволен.

Таа додаде дека двајцата пилоти безбедно се катапултирале.