Свет 20. јануари 2021. / 14:41

(ВО ЖИВО) Доналд Трамп заминува од Белата куќа

(ВО ЖИВО) Доналд Трамп заминува од Белата куќа

Американскиот претседател Доналд Трамп излезе од Белата куќа за последен пат како врховен командант.

Церемонија за заминување се оддржува во базата пред  да заминат за Мар-а-Лаго, приватниот клуб на Трамп на Флорида.