Свет 30. август 2018. / 16:02

Во Етиопија се урна авион, 17 загинати

Во Етиопија се урна авион, 17 загинати

о Етиопија се урна авион и притоа загинаа 17 лица, а меѓу жртвите има и деца.

Станува збор за воен авион што се урна во четвртокот наутро. Меѓу жртвите се две деца и две жени.

Авионот се урна на 100 километри од главниот град Адис Абеба и изгоре во воздухот.