Свет 05. август 2020. / 12:39

(ВИДЕО) Вознемирувачка снимка од болницата во Бејрут

(ВИДЕО) Вознемирувачка снимка од болницата во Бејрут

Објавени се вознемирувачки и потресни снимки од болницата во Бејрут по вчерашната страшна експлозија во која загинаа најмалку 100 лица, а беа повредени 4.000.

На снимката се гледаат повредени лица кои крварат во ходниците во болницата, додека медицинскиот персонал брзаат да им помогне.