Свет 08. јануари 2021. / 22:57

(ВИДЕО) Саудискиот крал ја прими првата доза од вакцината на „Фајзер“

(ВИДЕО) Саудискиот крал ја прими првата доза од вакцината на „Фајзер“

Саудискиот крал Салман бин Абдулазиз Ал Сауд ја прими првата доза вакцина Пфајзер против коронавирус, пренесува Гардијан, повикувајќи се на државната агенција СПА.

Агенцијата објави две слики и кратко видео на кои се гледа како 85-годишниот крал ја прима вакцината.