Свет 23. октомври 2019. / 23:43

(ВИДЕО) Излезе снимка од камионот на смртта, полицијата се обидува да ги идентификува 39 лешови

(ВИДЕО) Излезе снимка од камионот на смртта, полицијата се обидува да ги идентификува 39 лешови

Медиумите пренесуваат снимка од камиотнот полн со лешови кој е откриен во Англија. Ладилникот го уловила сигурносна камера во темна уличка во Есекс, неколку минути пред страшното откритие.

Мо Робинсон (25) е уапсениот возач на камионот со 39 тела, кој е откриен во Ангилја, а кој пристигнал од гратчето Портадаун во Северна Ирска, каде и живее, во пристаништето Пурфлит и доцна синоќа ја земал приколицата во која се откриени телата.

Неколку минути подоцна камионот е снимен во индустрискиот парк „Вотерглејд“ во Есекс каде е откриен ужасот.

Полицијата верува дека приколката патувала од Зебриш во Белгија до пристаништето Пурфлит. Тргнал во вторникот околу 16 и 30 часот за да во Англија би пристигнал половина час после полноќ по локално време.

Камионот и приколката во придружба на полицијата се префрлени заедно со телата на сигурна локација во Есекс. Идентитетот на жртвите се уште не е утврден.