Свет 16. мај 2019. / 11:29

(ВИДЕО) Хеликоптер се урна во реката Хадсон кратко по полетувањето

(ВИДЕО) Хеликоптер се урна во реката Хадсон кратко по полетувањето

Хеликоптер се урна во реката Хадсон во Њујорк, а пилотот за среќа остана жив и беше извлечен од реката од страна на специјалната единица.

Од болницата за американските медиуми изјавија дека 34- годишниот пилот се наоѓа во добра состојба, со повреда на левата рака.

Хеликоптерот откако полетал од Менхетен, по кратко време се урнал во реката.

Моментот на падот беше снимен од страна на случаен минувач.

Погледнете: