Свет 12. јануари 2020. / 22:08

(ВИДЕО) Гром ја погоди највисоката зграда во светот Бурџ Калифа во Дубаи

(ВИДЕО) Гром ја погоди највисоката зграда во светот Бурџ Калифа во Дубаи

Највисоката зграда во светот Бурџ Калифа, која се наоѓа во Дубаи, беше погодена од гром.

Во текот на викендот Обединетите Арапски Емирати се зафатени од поројни дождови, кои поплавија многу улици и предизвикаа метеж во сообраќајот.

Поради невремето меѓународниот аеродром во Дубаи, кој е еден од најфреквентните во светот, вчера ги откажа летовите. Авионите беа принудени да слетуваат на блискиот аеродром „Ал Мактум“.

 

View this post on Instagram

 

#Lightning hotspot

A post shared by Fazza (@faz3) on