Свет 07. јули 2019. / 10:12

(ВИДЕО) Флорида: Експлозија на гас во трговски центар, над 20 повредени

(ВИДЕО) Флорида: Експлозија на гас во трговски центар, над 20 повредени

Повеќе од 20 лица се повредени при експлозија на гас во трговски центар во местото Плантејшн на југот од Флорида, соопштија властите.

Телевизијата „Еј-би-си“ наведе дека две лица се потешко повредени.

Епилог од експлозијата се скршени прозорци и остатоци расфрлани до 100 метри околу објектот, додека соседната зграда е целосно уништена.

Локалната полиција ги замоли граѓаните да го избегнуваат погоденото подрачје.