Свет 11. јануари 2021. / 21:18

(ВИДЕО) Бајден ја прими и втората доза од вакцината против коронавирус

(ВИДЕО) Бајден ја прими и втората доза од вакцината против коронавирус

Во болница во сојузната држава Делавер, Џо Бајден ја прими и втората доза од вакцина против коронавирус на „Фајзер“.

Првата доза од вакцината Џо Бајден ја прими минатиот месец, која беше пренесувана во живо на националната телевизија.