Свет 30. декември 2020. / 20:15

Терористички напад во aвтобус во Сирија: Убиени 28 лица

Терористички напад во aвтобус во Сирија: Убиени 28 лица

Во масовен терористички напад во Сирија, во кој цел на нападот бил автобус, убиени се 28 лица, јавија британските медиуми.

Нападот се случил на автопат во сириската провинција Деир Зор, која се граничи со соседен Ирак, јавија сириските државни медиуми, пренесени од британскиите медиуми.