Свет 26. јуни 2020. / 10:06

Силна експлозија во близина на воена база во Техеран

Силна експлозија во близина на воена база во Техеран

Во близина на воена база во источниот дел на Техеран се случи експлозија на гас, изјави претставник на иранското Министерство за одбрана Давуд Абди.

Тој наведе дека синоќешната експозија не ги оштетила воените објекти. Пожарот е изгаснат, а нема информации за евентуално повредени лица.