Свет 31. август 2018. / 12:59

Штанд во центарот на Њујорк нападнат од пчели

Штанд во центарот на Њујорк нападнат од пчели

Њујоршката полиција морала да блокира дел од 43. улица и Бродвеј по дојавата дека чадорот над еден штанд за продажба на хот-дог бил преплавен од голем број пчели.

Се верува дека околу 40.000 пчели долетале на штандот од кошниците поставени на покривот на една зграда во менхетен поради големата жештина, пишува Индепендент.