Свет 06. мај 2018. / 10:34

Шест Палестинци убиени во експлозија во Газа

Шест Палестинци убиени во експлозија во Газа

Претставник на израелската армија негираше дека била вмешана во нападот, алудирајќи дека припадниците на Хамас самите се разнеле додека подготвувале бомби.

Шест припадници на палестинската терористичка група Хамас биле убиени во вчерашната експлозија во појасот Газа.

Засега не е познато од што е предизвикана експлозијата во Деир ал Балах.

Хамас ја обвини израелската армија дека ја нападнала нивната позиција, јави германската новинска агенција ДПА.

Претставник на израелската армија негираше дека била вмешана во нападот, алудирајќи дека припадниците на Хамас самите се разнеле додека подготвувале бомби.