Свет 22. мај 2019. / 14:24

Се преврте автобус со руски туристи во Италија – дел од патниците уште се заглавени внатре

Се преврте автобус со руски туристи во Италија – дел од патниците уште се заглавени внатре

При превртување на автобус во близина на Сиена, едно лице загинало, а неколкумина се повредени.

Се верува дека автобусот превезувал руски туристи.

Дел од патниците сѐ уште се заглавени во автобусот, полиција и пожарникари се на лице место.