Свет 17. мај 2018. / 21:44

Премиерот Нетанјаху заигра со победничката на Евровизија (ВИДЕО)

Премиерот Нетанјаху заигра со победничката на Евровизија (ВИДЕО)

Премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху, не издржа да не заигра со победничката на Евровозија, Нета Барзилаи. На пречекот на победничката во земјата, таа го заигра познатиот chicken dance, а Нетанјаху ѝ се придружи.