Свет 26. јануари 2021. / 12:57

Почина колумбискиот министер за одбрана од Ковид 19

Почина колумбискиот министер за одбрана од Ковид 19

Колумбискиот министер за одбрана, Карлос Олмес Трухиљо почина како резултат на Ковид-19, соопшти владата на таа земја.

На почетокот на јануари беше објавено дека министерот Трухиљо е заразен со коронавирус и дека е примен на лекување во одделот за интензивна нега, пренесува Ројтерс.