Свет 01. септември 2019. / 14:37

Папата доцнеше на попладневното обраќање кон верниците, се заглавил во лифт

Папата доцнеше на попладневното обраќање кон верниците, се заглавил во лифт

Папата Франциск денеска останал заглавен во лифт околу половина час.

Како што пренесуваат странските медиуми, настанот се случил во еден од лифтовите во Ватикан, по што интервенирале противпожарни екипи.

Случката предизвика Папата да задоцни на пладневното обраќање кон верниците на плоштадот Свети Петар, поради што им се извинил на насобраните.