Свет 28. март 2020. / 21:21

Од коронавирус почина шпанската принцеза Марија Тереза

Од коронавирус почина шпанската принцеза Марија Тереза

Шпанската принцеза Мариа Тереса (87) од кралското семејство Бурбон-Парма починала откако се заразила со коронавирус, пренесува „Mirror“.

Братот на принцезата, 79-годишниот принц Сикстус Хенри од Бурбон-Парма, ја потврил веста за медиумите. Мариа Тереса е една од досега 5-те илјади починати жители во Шпанија од коронавирусот.