Свет 13. ноември 2018. / 18:16

Израел испрати тенкови на границата со Газа

Израел испрати тенкови на границата со Газа

Израелските власти трупаат дополнителни воени сили, вклучувајќи и тенкови, на границата со Појасот Газа откако стотици ракети беа испукани врз Израел, по што израелски авиони бомбардираа 70 цели низ палестинската енклава.