Свет 19. јуни 2019. / 12:23

Ирец беснеел во ресторан во Скопје, па полицијата го привела

Ирец беснеел во ресторан во Скопје, па полицијата го привела

На 18.06.2019 година околу 17.50 часот во Полициската станица Центар бил приведен В.М.С.(31) од Република Ирска поради тоа што во угостителски објект на „Кеј 13-ти Ноември“ го нарушил јавниот ред и мир со непристојно однесување, ги вознемирувал присутните гости, а агресивно се однесувал и кон полициските службеници кои излегле на местото на настанот.

По целосно документирање на случајот против Ирецот кој беснеел во ресторан во Скопје, ќе биде поднесен соодветен поднесок.