Свет 24. јули 2018. / 10:18

Фаисал Хусеин е 29 годишниот убиец од Торонто кој бил ментално болен

Фаисал Хусеин е 29 годишниот убиец од Торонто кој бил ментално болен

Полицијата во Торонто го објави името на напаѓачот кој во неделата, пукајќи во ресторани и кафулиња, уби 10-годишно девојче и 18-годишна девојка, а рани уште 13 лица.

Станува збор за 29-годишниот Фаисал Хусеин.

Членовите на неговото семејство рекле дека тој бил ментално болен и оти се „борел со психоза и депресија цел живот“.

Хусеин беше убиен за време на нападот во престрелка со полицијата.

МИА