Свет 28. јули 2018. / 20:54

Девојка го сними моментот кога гром удри во нејзиниот телефон (ВИДЕО)

Девојка го сними моментот кога гром удри во нејзиниот телефон (ВИДЕО)

Шансите да ве погоди гром се 1:700.000, а шансите тоа да се случи додека снимате бура со телефон уште помали.

Но, тоа и се случи на Трејси Кутлол во Шкотска во четвртокот околу 22 часот.

Таа стои на прозорец и со телефонот ја снима бурата, но телефонот и го удира гром, по што тој и летнува од рака, но продолжува да снима. Таа е избезумена, но вели животот и госпасила гумената маска за телефонот, која стигнала неколку дена претходно.