Свет 01. мај 2018. / 17:11

Експлозија во џамија: Најмалку 20 загинати

Експлозија во џамија: Најмалку 20 загинати

Најмалку 20 луѓе загинале денеска во нигерискиот град Муби.

Трагичниот настан се случил кога пред локалната џамија во Муби имало силна експлозија. Зад нападот веројатно стои екстремистичката група Боко Харам.