Спорт 12. June 2018. / 12:34

Тажна вест: Почина познат хрватски ватерполист

Тажна вест: Почина познат хрватски ватерполист

Денеска во својот дом во Шибеник, ненадајно почина еден од најдобрите хрватски ватерполисти Ренато Врбичиќ.

Врбичиќ е роден на 21 ноември 1970 година во Шибеник и бил играч на три легендарни клубови, Соларис, сплитски Јадран и загребачки Младост.