Спорт 11. June 2018. / 17:01

Протече видео од забавата на мексиканските репрезентативци со 30 ескорт дами, сите зборуваа за лудата забава (ВИДЕО)

Протече видео од забавата на мексиканските репрезентативци со 30 ескорт дами, сите зборуваа за лудата забава (ВИДЕО)

Девет репрезентативци на Мексико се фатени во друштво на 30 проститутки за време на подготовките за Мундијалот во Русија, а сега осамна и видео од славната забава.

Тоа била проштална забава пред заминувањето на планетарната смотра на фудбалот, а како изгледало сето тоа можеа да видат апсолутно сите преку социјалните мрежи.

Мексиканските медиумо претходните денови пишуваа за скандалот на репрезентативците, за нивниот 24-часовен провод со дури 30 „продавачки на љубоц“ на една локација во Мексико Сити, во квартот Лас Ломас.

Журката почна во саботата, недолго по натпреварот и траела до четири попладне наредниот ден.

„Стигнаа во куќата во Лас Ломас околу 10:30 во саботата, одлично си поминуваа со музика, пиење, игра и девојки. Добија еден слободен ден, и беа без своите девојки и жени, вели еден добро упатен извор.

Прашан зошто биле без своите поубави половини, изворот рекол „дека сакале да бидат немирни“.

„Зошто инаку би ви требале 30 ескорт дами“, додава изворот.