Спорт 07. април 2018. / 15:12

Нова трагедија го потресе фудбалскиот свет: Почина млад фудбалер (ФОТО)

Нова трагедија го потресе фудбалскиот свет: Почина млад фудбалер (ФОТО)

Нова трагедија во светот на фудбалот. Осумнаесетгодишниот фудбалер на францускиот Ле Харве, Самба Диоп, почина ноќта помеѓу петок и сабота, во семјниот дом, потврдија од клубот.

Причината за смртта сеуште не се знае.

-Со голема тага ја објавуваме веста за смртта на нашиот играч Самба Диоп. Ова е многу тежок момент за нас- се вели во соопштението на клубот.