Спорт 12. април 2018. / 14:32

Навивач на Јуве од Радишани се радуваше на голот на Роналдо, еве и зошто

Навивач на Јуве од Радишани се радуваше на голот на Роналдо, еве и зошто

Прво и основно дечково е махериште што успеал на ваков начин да погоди две четвртфиналиња од ЛШ.

Второ имал к`смет бидејќи парите ги доби со контроверзен пенал во 93-та од кој Фејсбукот се претвори во воено поле.

И третово е малку нејасно, а тоа е како реагирал. Урлал од радост за добивката во последни секунди или го искршил телевизорот како навивач на Јувентус?

off.net.mk