Спорт 16. април 2018. / 10:19

Најубавиот погодок во СЕХА лигата: Интернетот „полуде“ по овој гол на Дибиров (ВИДЕО)

Најубавиот погодок во СЕХА лигата: Интернетот „полуде“ по овој гол на Дибиров (ВИДЕО)

Тимур Дибиров, левото крило на Вардар, на вчерашниот натпревар против Загреб, го постигна најубавиот гол на Ф4 турнирот во СЕХА лигата.

Погледнете го легендарниот гол: