Спорт 22. May 2018. / 20:07

Многу познат холивудски актер ќе ја пее химната на Светското првенство во Русија

Многу познат холивудски актер ќе ја пее химната на Светското првенство во Русија

Американскиот актер и пејач Вил Смит ќе ја пее химната на Светското првенство во Русија.

Смит е во тандем со косовската пејачка Ера Истрефи а песната беше промовирана со зборовите: „Имаме еден живот, ајде да го живееме“.
Се очекува хитот да ја достигне популарноста на „Waka Waka“ од Шакира и „Купот на животот“ на Рики Мартин.

Nicky Jam ✖️ Diplo ✖️ Era Istrefi ✖️ Will SmithOne Life to Live. Live it Up #WorldCup

Gepostet von Will Smith am Dienstag, 22. Mai 2018