Спорт 12. јули 2018. / 10:39

Мбапе до Англичаните: Трофејот сепак не доаѓа дома

Мбапе до Англичаните: Трофејот сепак не доаѓа дома

Еден од најдобрите на Мундијалот во Русија, францускиот репрезентативец Килијан Мбапе, се огласи по поразот на Англија од Хрватска.

Британците изминатите неколку дена најавуваа освојување на СП и самоуверено најавуваа „враќање на фудбалот дома“, алудирајќи дека ќе станат шампиони.

-Доаѓа дома. Невозможно, напиша Мбапе.

19-годишниот талентиран напаѓач ја објасни својата реакција.

-Жал ми е. Ја сакам Англија, но заслужувате ваков одговор поради сите кои ми праќаа глупи пораки, реагира Мбапе.