Спорт 21. јуни 2018. / 11:34

Колумбијците шверцуваа алкохол на стадионот – кога ќе видите како, ќе останете во неверување (ВИДЕО)

Колумбијците шверцуваа алкохол на стадионот – кога ќе видите како, ќе останете во неверување (ВИДЕО)

Група навивачи на репрезентацијата на Колумбија успеа да внесе помала количина алкохол на мечот против Јапонија во рамки на Мундијалот, верувале или не, во двоглед.

Оваа мала доза на алкохол во необичната амбалажа им помогна на веселите Колумбијци да го преболат поразот од 2:1 од Јапонија.

Колумбиското министерство за надворешни работи веднаш ги потсети своите граѓани да внимаваат на своето однесување.