Спорт 26. ноември 2020. / 09:41

Игор Стефановски Иџе позитивен на Ковид 19

Игор Стефановски Иџе позитивен на Ковид 19

Најдобриот македонскиот автомобилист Игор Иџе Стефановски на социјалните мрежи објави дека е позитивен на коронавирус.

За жал,позитивен! Сега малку одмор и да се надеваме дека се ќе биде во ред, напиша Иџе на Фесјбук.

Минатиот викенд Иџе со трката во Имола ја заврши сезоната.