Спорт 07. октомври 2018. / 12:45

Хаос и тепачка: Кабиб го победи Конор, а потоа тргна да се пресмета со тренерот (ВИДЕО)

Хаос и тепачка: Кабиб го победи Конор, а потоа тргна да се пресмета со тренерот (ВИДЕО)

Кабиб Нурмагомедов го победи Конор Мекгрегор и ја одбрани титулата во лесна категорија, но после мечот настана вистински хаос.

Кабиб уште во првата рунда веднаш го фрли на под Конор, имаше контрола, но не му нанесе преголема штета на Ирецот. Во четвртата рунда Кабиб го фрли на под Ирецот, па Конор го предаде мечот, а потоа настана вистински хаос и тепачка.

Кабиб тргна во публиката да се пресметува со еден од тренерите на Ирецот.