Спорт 08. август 2018. / 10:50

Голманот одеднаш падна на теренот – го нападна оса

Голманот одеднаш падна на теренот – го нападна оса

Денис Бојко, голманот на Динамо Киев за време на натпреварот со Славија во Прага одигран вчеравечер во квалификациите за ЛШ, одеднаш падна, откако беше нападнат од оса во 8.минута.

– Бојко одеднаш падна на тревникот, држејќи ја левата рака. После тоа му беше укажана медицинска помош, по што го продолжи натпреварот, пренесуваат украинските медиуми.

Натпреварот заврши нерешено 1:1.

Реваншот ќе с еигра во Киев на 14 август.